Saçları dolgun göstermek için birkaç ipucu

İzlediğimiz şampuan reklamlarında, sanki doğal haliymiş, kendiliğinden dolgunmuş gibi gösterilen saçlara, itiraf etmek gerekirse hepimiz hayranız. Ancak adımız kadar eminiz ki, hiçbir saç kendiliğinden öyle dolgun bir görüntüye sahip olamaz. Saçlarınız eğer doğuştan gür, yoğun bir yapıda değilse siz ne kullanırsanız kullanın kalıcı olarak saçlarınızda dolgunluk sağlamayacaktır. Öncelikle satılan ürünlerin üzerinde bulunan ” düzenli kullanımda kalıcı dolgunluk sağlar” ibaresinin etkisinden çıkın. Bunun koca bir yalan olduğunu hepimiz biliyoruz. Kendimizi kandırmanın alemi yok. Şimdi sizlere vereceğim küçük tüyolarla kulak verin ve onlarca para dökmeden, dolgun saçlarınızın keyfini çıkarın.

 • Yağlı saçlar maalesef hiçbir zaman dolgun gözükmez. Bu nedenle saçınızı daima temiz tutmaya özen gösterin.
 • Seçtiğiniz şampuanların ve kremlerin hafif yapıda, saça ağırlık yapmayan ürünler olmasına dikkat edin.
 • Hacim veren şampuanlar ve kremler geçici olarak saçımıza dolgunluk vermemize yardımcı olur. Ama asla tek başlarına yeterli gelmeyeceklerdir.
 • Saçlarınızın nem ihtiyacını her zaman karşılamalısınız. Nemsiz saç kuru, cansız ve sönük görünür. Çok nemli saç ise erken yağlanır ve ağırlaşır. Bu nedenle buradaki anahar kelime ihtiyacımız doğrultusunda abartıya kaçmadan nem vermek.
 • Saçlarınızın sadece %80lik kısmını kurutun. Saçın tamamını yüksek ısıda kurutmak saçı kurutur, ısıdan dolayı diplerde yağlanma yapar ve tüm dolgunluğu götürür.
 • Saçlarınızı kuruttuktan sonra ısı vermeden saçlarınızı dalgalandırarak dolgun bir görünüme sokabilirsiniz. Unutmayın, dalgalı saçlar her zaman daha geç yağlanır ve söner, bu yüzden dalgalı saçlar her zaman dolgun görünür. Isı kullanmadan saç şekillendirmenin yollarını ”saç bakım” kategorimizde bulabilirsiniz.
 • Saçlarınızı düz kullanmak istiyorsanız, saçlarınızı farklı yönde ayırın. Saçlarınızı normaldekinden farklı yönde ayırmak, saç diplerinizi alıştıkları yönün tersine atarak havalanması sağlayacaktır. İlk başlarda ters yöne saçı benimsemeyebilirsiniz ancak bu durum tamamen göz alışkanlığı ile alakalı. Bu basit yöntemle anında dolgun saçlara kavuşabilirsiniz.
 • Piyasada birkaç çeşit dolgunluk verici toz ürün var. Bu toz ürünleri satın aldıktan sonra saçlarınızın diplerine uygulayabilirsiniz. Ya da bu ürünleri satın almak istemiyorsanız saç diplerinize kuru şampuan, ya da bebe pudrası uygulayabilirsiniz. Bebe pudrasıda kısa sürede saçınıza hemen hacim verecektir.
 • Saçlarınızın dolgun görünmesi için diğer bir yöntemde; saçlarınızı kuruturken, kafanınızı baş aşşağı eğerek kurutmak. Bu sayede fön makinesi saçlarınıza tersi yönde şekil vererek saçlarınızı geriye attığınızda daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.
 • Saç spreyleride pek tavsiye etmesemde kısa vadede işinize yarabilir. Saçınızın ense dip kısımlarına saç spreyi sıkarak yukarı doğru fönlerseniz saçlarınız dolgunlaşır.
 • Kesim ve renklendirme teknikleriylede saçlarımızı dolgun gösterbiliriz. Saçlarınıza hafif ışıltılar attırabilirsiniz. Bu saçlarınızı daha hareketli ve dolgun gösterir.Eğer uzun saçlara sahipseniz saçlarınızı mutlaka katlı kestirmelisiniz. Birde saçlarınız dalgalı ise tadından yenmez. Omuz hizasından daha kısa saçlar ise saç kesimlerinde arka tarafından daha yoğun katlı olduğunu kesimleri tercih edebilir.
Yorum Yapın