Gelin saçı yaptırırken bunlara dikkat!

Hayatınız aşkıyla evleneceğiz güne oldukça az kaldı. Zaman azaltıkça sizide tatlı bir telaş sardı değil mi? Hiçbir şey için paniklemeyin lütfen, ne istediğinizi bilip ona göre hareket ederseniz düğün gününüzde hiçbir sorun yaşamazsınız.

Gelin başınız için nasıl bir model yaptıracağınıza karar verdikten sonra başlayın kuaför araştırmaya.

-Kuaför araştırırken en pahalı kuaförün en iyi kuaför olduğu düşüncesine sakın kapılmayın. Normalde bir maşaya 30 lira verirken gelin başı değidiğiniz an, o fiyat size 500 liraya çıkacak. Yani fiyat hiçbir zaman kriter olamamalı sizin için.

-İstediğiniz modele karar verip kuaförünüzüde bulduktan sonra mutlaka modelin size uygun olup olmadığını sorun. Gelinliğinizin resmini gösterip, gelinlik ve saç uyumu konusunda mutlaka onay alın.

-Düğün öncesi saçlarınızı uzatmaya başlayın. Çoğu saç modeli için uzun saç gereklidir. Yani ne kadar uzun saç o kadar güzel gelin başı.

-Düğün gecenizden 3 ay öncesinde saçlarınızı yıpratıcı işlemlerden uzak durun. Saçınızı fön ile kurutmayı kesin, sık sık boya yaptırmayın, hatta imkanınız varsa boyayı komple kesin ve saçlarınızı dinlenmeye alın. Düğün gününüze kadar düzenli olarak saç bakımı yapıp saçlarınızı güçlendirin ki, gelin başı yapılırken saçlarınız sağlıkla parlasın ve hiçbir problem çıkarmasın.

-Saçlarınızı boyatacaksanız bunu düğün günü yerine üç gün önceden boyatmalısınız. Üç gün önceden boyattığınız saçta, düğün gününe kadar kafa derinizdeki boya lekeleri silinir, eğer boyada bir hata olursa telefi ettirebilirsiniz ve saç kendini toparlar.

-Eğer çok düz saçlıysanız ve saçlarınız şekil almıyorsa açık maşalı saç sevadanızdan vazgeçin. Çünkü hiç kimse saçınızın tüm gece bozulmadan kalabileceği garantisini size verememez. Açık maşalı saçlar yerine dağınık salaş örgüler veya şık topuzlar tercih edebilirsiniz.

-Tam tersi saçlarınız kıvırcıksa ve düz saç istiyorsanız sizde aynı sebeplerden dolayı vazgeçmelisiniz. Ayrıca kıvırcık saç oldukça karakterikstiktir. Bu nedenle düğün gününüzde olduğunuzdan farklı bir şekilde görünmeniz pek doğru bir karar olmayacaktır.

-Saç aksesuarlarından destek alın. Oldukça basit bir saçı bile, birden star haline getirebilcek güçteki aksesuarlara göz atın ve kuaförünüz ile birlikte bir tane seçip kullanın.

Sizler için derlediğimiz gelin başı modellerine ve saç akesuarlarına bakarak belki ilham alabilirsiniz.

Ayrıca gelin makyajı konusunda bilgi almak için gelin makyajı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum Yapın