Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate – Gece Bakım İksiri

Yaklaşık 2 sene önce bir anda popülerleşen bu serum günümüzde önemini kaybettiği için oldukça üzgünüm. Çünkü bu ürün tamamen cilt dostu ve 28 günlük düzenli bir kullanım sonucunda ciltte gözle görülür şekilde iyileşme sağlıyor. Ürün bitki özlerinden elde edilmiş saf yağlardan oluşuyor. İçinde paraben bulundurmuyor.

Ürün; sabahları daha genç ve aydınlık bir ciltle uyanmanıza yardımcı olarak, gece boyunca cildinize bakım yapıp, cilt bariyerini yeniliyor. Genç ciltler 28 günde bir kendini yenilerken daha olgun ciltler de bu süre 50 günü bulabiliyor. Bu ürün cildin yenilenme süresini kısaltarak daha genç ve canlı bir cilt ortaya çıkarıyor.

Ürünün yapısına gelecek olursak; ürün mor renkli cam bir amblajda 30 ml olarak satışa sunuluyor. Ürünün kapağında bir adet siyah kapaklı damlalık bulunuyor ve siz ürünü bu şekilde elinize alıyoruzsunuz. Hijyenik açıdan ve ürün israfından dolayı damlalık olayı oldukça başarılı. Ürün bitkisel yağlardan elde edildiği için hoş hafif bir çiçek kokusunun yanı sıra, lavanta kokusuda kendini hissettiriyor. Serumun yapısı yağ formunda ve şeffaf renkte. Ürünün küçük boyutu sizi endişelendirmesin, çünkü sadece 2-3 damla uygulanacağı için sizi uzun bir süre idare eder. Fiyat konusunda pahalı olduğunu düşenebilirsiniz. Bende para tuzağı pahalı ürünlere oldukça karşıyım ancak bu ürün son damlasına kadar o 129 tl’ yi hakediyor. Ben elimdeki ürün bittiğinde çok üzüldüm, hatta son damlasına kadar kullanabilmek için damlalığı bir kenara bırakıp şişeden avuçlarıma ürün süzdürdüm. Ne demek istediğimi tereddütlerinizi bırakıp ürünü satın aldıktan sonra daha iyi anlayacaksınız ve doğruymuş diyeceksiniz.

Ürünü kullanım şeklini nasıl diye soracak olursanız; gece uyumadan önce, temizlenmiş cildinize tonikten sonra, nemlendiriciden önce, uygulama yapmanız gerekiyor. Damlalık yardımıyla serumu alın ve 2-3 damla (ancak kesinlikle daha fazlası değil) kadar avuç içinize damlatın. İki avucunuzu birbirine kapatıp, serumu ısıtın ve temiz cildinize tampon hareketlerle, bastır çek yöntemiyle ”kesinlikle ovuşturup çekiştirmeden” uygulayın. Sizi saran lavanta kokusu direk cildinizi dinlendirecek. İçeriğinde yağlar cildinizi parlatıp nem ihtiyacınızı giderecek. Ürünü 28 gün düzenli kullanmak oldukça önemli ancak daha üçüncü günden faydalarını hissetmeye başlayacaksınız. Üçüncü gün uyandığınızda cildinizin aydınlandığını, hassasiyetinizin giderildiğini, ciltteki kırmızı görüntelirin hafiflediğini ve cilt renginizin eşitlenip parladığını göreceksiniz. Tüm bunların yanı sıra cilde kazandırdığı o yumuşacık hissi saymıyorum bile.

Ürüne kuru ciltler aşık olacakken, yağlı ve karma ciltlerin biraz daha dikkat kullanması gerekebilir. Karma ciltler yüzlerindeki yağ oranına göre ürünü dağıtırak yağlı ciltler ise bir damla serum uygulayarak ürünü kullanabilir.

Uzun lafın kısası bir serum arayışındaysanız ya da cildimi canlandırmak, hassasiyetini giderip aydınlatmak istiyorum diyorsanız ”Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate” seruma kesinlikle bir şans vermelisiniz.

Yorum Yapın