Dewy skin – Islak görünümlü makyaj nasıl yapılır

Mat fondotenlerden sıkılanların ve özelliklede kuru cilt tipine sahip bayanların çok sevdiği bir makyaj uygulaması dewy look.

Dewy look makyajının temel mantığı; sağlıkla ışıldayan nemli bir cilt görünümü yaratmak.

Bu görünüme sahip olabilmek için mat ürünlerin hepsini bir kenara atıp tüm ışıltılı ürünlerimizle makyaj yapmalıyız. Aydınlatıcı ürünler bu makyajın olmazsa olmazları.
Şimdi bu görünümü sağlamak için nasıl bir yol izlemeyiz ona bir bakalım.

-Cildimizi temizleyip iyice nemlendirmeliyiz.
-İkinci adım olarak; eğer elimizde ışıltı bir baz varsa bunu tüm cildimize uygulamalıyız. Eğer böyle bir bazımız yoksa normal bazımıza veya nemlendiricimize aydınlatıcı bir ürün katıp bunu tüm cilde uygulamalıyız. Tüm cildin ışıl ışıl parlamasını istemiyorsanız bu adımı atlayıp diğer adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.
-Üçüncü adım olarak yüzünüze ıslak bitişli hatta içinde ışıltılar bulunan likit bir fondoten uygulayın.
-Göz altlarınızı kapatın.
-Kesinlikle mat pudralar ile cildinizi sabitlemeyin. Sabitleme işlemini ışıltı pudralar ile veya makyaj sabitleme spreyleri ile yapın.
-Far olarak hangi rengi seçerseniz seçin ışıltılı olmasına özen gösterin. Eğer farlarınız ıslak kullanıma uygun ise fırçanızı ıslatarak, rengi alıp uygulayın.
-Eyeliner, maskara, kaş doldurma işlemlerini her zamanki gibi yapabilirsiniz.
-Bronz bir aydınlatıcı ile elmacık kemiklerinizi belirginleştirin.
-Krem, toz, stick veya likit aydınlatıcınız ile burun üstünüzü, kaş altlarını, elmacık kemiklerinizin üstünü, alnınızın ortası, dudak üstünüzü ve çenenizi aydınlatın. Aydınlatıcıyı iyice cilde yedirmeye özen gösterin. Eğer aydınlatıcıya sahip değilseniz ışıltılı açık renklerde bir farda işinizi görecektir.
-Dudaklarınıza ise ışıltılı ıslak bitişli bir gloss uygularak makyajınızı sonlandırın.

”Benim dewy look için size tavsiye ettiğim ürünler”

1.Mac Strobe Cream: Bu ürün cilde ışıltı vermeye yönelik bir nemledirici krem. Krem aydınlatıcı olarak, fondotenle karıştırarak veya tek başına nemlendirici olarak kullanmak mümkün.

2.Mac Mineralize Skinfinish: Toz şekilde olan bu aydınlatıcının birkaç renk seçeneği mevcut. Ürün hem ıslak hem kuru kullanım için uygun. Oldukça ince yapısı sayesinde doğal bir aydınlık kazanıdrıyor.

3.The Balm Betty Lou Manizer: Bronz renkli olan bu aydınlatıcı koyu tenlere ve bronz tenlere oldukça yakışıyor. Çok pigmentli ve biraz kalın yapıda bir ürün olduğu için fırçaya az ürün almak gerekiyor.

4.The Balm Marry Lou Manizer: Ürün açık krem renginde ve toz yapıda bu nedenle far olarak kullanmakta mümkün. Doğru uygulama yöntemi ile cilde harika bir aydınlık veriyor.

5.Nars Illumınator: Ürün tüp içersinde krem formunda birkaç renk seçeneği mevcut ve ister makyaj altına istersekte makyaj üstüne uygulama yapabiliyoruz. Tüm vücut için kullanıma müsait.

6.Benefit Watt’s Up: Stick formdaki bu ürün oldukça doğal bir bitiş sağlıyor. Günlük kullanım için oldukça ideal.

Yorum Yapın