Bb-Cc-Dd ve Ee krem nedir? Farkları nelerdir?

Hemen hemen her markanın artık bb ve cc kremi var. cc kremler bb kremler kadar popüler olmasada, bb kremler çoğu fondotenin papucunu dama attırdı bile.  Doğallıktan yana olan bayanlar genellikle bb kremleri tercih ediyor ve fondotene göre daha az zararlı olan bu ürünlerle ten makyajını yapıyor. Bb kremlerden sonra firmalar kendini geliştirmeye başladı ve cc, dd kremleri de üretmeye başladı. Ancak çoğu zaman bu krem türlerinden hangisini seçmemiz gerektiği konusunda tereddütlere girebiliyoruz. Umarım bu yazı sizlere faydalı olur ve hangi tip kremi kullanmanız gerektiği konusunda yol gösterir.

”BB KREM”

BB krem’in açılımı Blemish Balm veya Beauty Balm’dır. BB (Blemish Balm) krem, ilk olarak Almanya’da ortaya çıkmışıtr. Alman estetik cerrahları hastalarının yara izlerinin ameliyattan sonra daha düzgün gözükmesi ve daha çabuk tedavi olabilmesi için bb kremi geliştirmişler. Krem daha sonra Kore’de herkesin kullanabileceği bir şekilde formüle edilmiş ve tüm Asya’da kullanılmaya başlanmış. Herkes tarafından tutulan ve popülerleşen bu krem daha sonra ününü tüm kıtalara yayarak gelişmeye devam etti.

-Bb kremler çeşitliği sayesinde tüm cilt tipleri için uygundur. Herkes cilt tipine uygun bir bb seçerek kullanmaya başlayabilir.

-Nemlendirir.

-Cilt rengini eşitler.

-Cildi yatıştırır ve hassasiyete sebep olmaz.

-İçeriğindeki spf sayesinde güneşten korur ve lekenmelerle savaşır.

-Markadan markaya göre değişkenlik göstersede genellikle orta kapatıcılığa sahiplerdir.

-Uygulaması oldukça kolaydır ve el ile kolayca uygulanabilir.

Kısacası bb kremler; içersinde güneş koruyucu bulunduran, renkli ve orta kapatıcılıkta nemlendiricilerdir.

”CC KREM”

Color Control cream ya da Color Correcting olarak da bilinen (renk düzenleyici) CC cream, Kore’de formüle edilip geliştirilen ve BB kremin biraz daha gelişmiş inceltilmiş halidir.

-Bb kreme göre daha ince yapıdadır.

-İnce yapıda olduğu için daha az kapatıcıdır.

-Başarılı bir renk düzenleyicidir. Yeşil, somon, pembe gibi renkelere de sahip olabilen bu kremler farklı sorunlara yardımcı olamak için üretilmiştir. Örnek vermek gerekirse yeşil cc kremler, ciltteki kırmızıkları ve sivilce izlerini kapatmakta oldukça başırlılardır.

-Makyaj altına baz olarakta kullanılabilirler.

Kısacası renk tonu eşitleyici özelliği ve ince yapısı dışında bb kremle aynı özellikleri taşır.

”DD KREM”

Dd krem; bb ve cc karışımı olarak görülsede tam olarak öyle değil. Dd kremlerin içeriğinde anti-aging etkisi verecek bileşenler vardır. İçeriği diğer kremlere göre daha doğaldır ve orta yaş kullanımı için daha uygundur.

-Bb ve cc kremlemlerin tüm özelliklerini taşırlar ancak dd kremler daha ince yapıdadır.

-İçeriğinde yaşlanma karşıtısı anti-aging görevi gören vitaminler vardır.

-Tüm cilt tiplerine uygundur ancak kuru ciltler daha çok sever. Çünkü içersindeki vitaminler cildi daha çok nemlendirir ve rahatlatır.

-Kırışıklıkları azaltır.

-Cilde canlı bir görünüm verir.

-Bitişi bb ve cc kremlere göre daha mattır.

”EE KREM”

Ee krem, daha diğer krem türleri kadar popüler olmasada yakın zamanda sık sık adını duyacağınızı söylemeliyim. Ee kreminin açılımı Enlighten Even Effect Skintone Corrector dur. Yani cilt rengini eşitler, aydınlatır ve lekelerle savaşır.

-Cilt tonunu anında eşitler.

-Sıvı ve ince yapıdadır.

-Parlak bir bitiş sağlar.

-Cildi lekelenmelere karşı korur ve var olan lekelerinde görünümünde azalma sağlar.

-Ürün kullanmak isteyen herkes için uygundur.

-Tıpkı diğer krem türleri gibi renk seçenekleri mevcuttur.

Yorum Yapın