Yaz dekorasyonu nasıl olmalı, nasıl olur?

Yaz dekorasyonu nasıl olmalı konusunda, yaz ve bahar akla geldiğinde tabii ki öncelikle, canlı ve cıvıl cıvıl ışıltılı renk tonları gelir. Bahar çiçeklerin açtığı, doğanın eşsiz renk tonları eşliğinde görsel bir sanata ulaştığı mevsimdir. Yaz da aynı şekilde güneşin sıcak etkisi ve yeşilin can alıcı güzelliği ve huzuru ile canlılığı yansıtır. Her birinin etkisinde ev ortamlarınızı da sıcak ve daha canlı renk tonları ile dekore edebilirsiniz. Bunun için yapmanın gereken sadece küçük detayları değiştirmektir. Herkesin bütçesi tüm eşyaları değiştirmek için tabii ki yeterli olmayabilir. Fakat evlerinizde bulunan ya da uygun fiyatlar ile alabileceğiniz birkaç ürünle evinizin dekorunu renk katabilirsiniz.

Yaz dekorasyonu doğrultusunda, baharın ve yazın renklerini evlerinize yansıtmak için; dilerseniz salon takımınıza renkli canlı bir renge sahip koltuk dahil edebilirsiniz. Bir tek koltuk bile ortamın ambiyansını değiştirebilir. Ya da koltuklarınızın vazgeçilmez parçaları olan kırlent ürünlerinin yüzünü canlı renkler ile değiştirebilirsiniz. Daha canlı, çiçekli renk tonlarına sahip yastıklar ile daha hoş bir görünüm elde edebilir ve yazın ışıltısını evinize taşıyabilirsiniz. Aynı şekilde dilerseniz sadece duvar renginde bir değişiklik de yapabilirsiniz. Duvar kağıdı kullanıyorsanız, belirli bölmelerinde farklı duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Ya da daha canlı renk tonlarının pastel tonuyla hem şık hem de yaz ortamı elde edebilirsiniz. Önemli olan evinizin dekorunun sizi yaz mevsiminde hissettirecek bir etkiye sahip olmasıdır. Baharın ve yazın sıcak etkisinin evinizde hissederseniz, ev ortamında her mevsim daha rahat ve huzurlu olabilirsiniz.

Yaz Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yaz aylarında ya da bahar aylarında, ev dekorasyonlarında daha sıcak tonlara yönelmek evde yaşayan kişilerinde moraline olumlu etkiler yansıtacaktır. Duvar rengine küçük bir rütuj, ya da tekstil ürünlerinde küçük değişimler; tül, perde, kırlent vb. gibi küçük detaylar ile genel görünümü değiştiren etkiye sahip olabilirsiniz. Duvar, tekstil ürünleri, mobilya seçimlerinde olduğu kadar; yaz dekorasyonu tercihlerinde, bahçeniz varsa dış mekan çiçeklerine ya da iç mekan bitkileri kapsamında rengarenk çiçekli bitkilere evlerinizde yer verebilirsiniz. Böylelikle bitkiler, yazın renkleri ile evinize renk ve huzur katacaktır.

Yaz dekorasyonu seçimini evinizin her köşesine yansıtabilirsiniz. Yatak odası, mutfak, salon, banyo, balkon, bahçe gibi her alana yansıması olan bir renk şöleni etkisi yapabilirsiniz. Önemli olan şıklığı ve yaz esintisini bir arada yakalayabilmektir. Yaz renkleri; canlı renklerin yanında çiçekli desenli kumaşlar vb. özelliklere sahip olabilir. Sade tek renk olabilir, fakat çiçekli bir nevresim takımı ile yatak odanıza baharı yansıtabilirsiniz. Aynı şekilde banyo takımınıza renkli-çiçekli tekstil ürünleri ekleyerek, bahar ve yazın esintisini banyonuza dahil edebilir ve duş keyfinizi artırabilirsiniz. Bitkisel kokular ile de banyonuza mistik bir hava verebilirsiniz.

Yaz Dekorasyonu Nasıl Olur?

Yaz dekorasyonu oldukça pratik yöntemler dahilinde, küçük detaylar ile tamamlanabilir. Bunun için herhangi birine ihtiyaç duymanızda gerekmez. Sadece araştırdığınız fikirler doğrultusunda, kendi yorumunuzu katmanız gerekir. Eşya ve mobilyalarda değişiklik yapmaya bütçeniz elvermiyorsa, küçük detaylar ile olağanüstü bir bahar dekorasyonu yapabilirsiniz. Hatta yeni eşyalara yüksek miktarda para harcamanıza da gerek yok. Alacağınız birkaç küçük eşya yardımıyla yaz ve bahar dekorasyonu elde edebilirsiniz. Tekstil ürünleri; perde, kırlent, yastık yüzleri veya mobilya seçimi; sehpa, koltuk gibi eşyalarda değişiklik yapabilirsiniz. Aynı şekilde duvar renginde de değişikliğe gidebilir; boya ya da duvar kağıdını seçiminize göre değişiklik yapabilirsiniz.

Yaz ve bahar dekorasyonu hemen hemen aynı özelliklere ve renklere sahiptir. Bu açıdan baharın ve yazın esintilerini, sıcak bir şekilde evinize yansıtarak evinizi şenlendirebilirsiniz. Zevkiniz doğrultusunda; klasik ya da modern tarzınızı aynı şekilde bahar dekorasyonu uygulamanızda da gerçekleştirmeniz mümkündür. Dekorasyon genel hatları ile aynı şekilde ilerler. Sadece ulaşmak istediğiniz sonuç doğrultusunda göre, ilerlemeniz gerekir. Hedefinizdeki dekorasyona ulaşmak içinse, bu yolda dikkat edeceğiniz noktaları belirlemeniz gerekir. Kişisel zevkiniz, modern ya da klasik bir ev, aynı şekilde bahar-yaz tonları veya sonbahar tonlarına yönelik bir dekorasyon gibi noktaları, almak istediğiniz sonuç doğrultusunda belirleyebilirsiniz. Dekorasyon görseline odaklanarak, ilerlemeniz ve her detayda buna yönelik renk ve eşya tercihinde bulunmanız gerekir. Yaz dekorasyonu uygulamanızda da bu detaylara dikkat etmeniz gerekir.

Yorum Yapın