Sağlıklı bir cilt için 4 önemli ipucu

Hemen herkes kilo verme, doğru beslenme veya spor yapma gibi faaliyetlere yeterince özen gösterebilir. Ancak, neden çoğu kimse cildine yeterince hassas davranmaz ya da gerekli olan temel cilt bakımlarını yapmaz? Oysa, cildinizin sağlıklı, parlak ve genç kalması için, bazı cilt bakımlarının mutlaka uygulanması gerekir. İşte, cilt sorunlarınızı giderip sağlıklı kalmasını sağlayacak bazı temel cilt bakım ipuçları:

637416698

1- Cildinizde Makyaj Varken Asla Uyumayın

Cildinizde makyaj bir gece dahi kaldığında, cildiniz buna olumsuz tepkiler verebilir. Bu nedenle, sağlıklı bir cilt için uyumadan önce cildinizdeki makyajı temizlemeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Aksi takdirde, cildinizde kuruluk, çatlama, sivilce ve siyah nokta oluşumu gibi olumsuz durumlar ortaya çıkabilir.

2- Yüz Temizleme Mendili Kullanmayın

Çoğu kadın yüzündeki makyajı temizlemek için yüz temizleme mendilleri kullanır. Fakat, piyasada bulunan yüz mendilleri genelde çok fazla alkol içerir. Bu nedenle, yüz temizleme mendilleri su ve sabunun yerini asla tutamaz. Eğer makyajını çıkarmak için yeterince zamanınız yoksa yüz temizleme mendilleri yerine, pamuk ve makyaj temizleyici kullanmanız daha doğru olacaktır. Böylesi acil durumlar için cilt tipinize uygun bir temizleyici edinmeyi ihmal etmeyin.

3- Cildinizi Nemli Tutun

Su, toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan ve aynı zamanda yüzünüze parlaklık kazandıran mucizevi bir içecektir. Ayrıca, su cildinizin kurumasını önler ve daima nemli kalmasını sağlar. Bu faydalı özellikleri nedeniyle, sağlıklı bir cilde sahip olmak için gün boyunca en az 3 litre su tüketmeye özen gösterin. Böylece, daha doğal ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

4- Sağlıklı Beslenin

Sağlıklı bir beslenme tarzı geliştirerek, cildinizin de sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için; abur cuburları, baharatlı yiyecekleri ve gazlı içecekleri tüketmekten kaçının. Ayrıca, beslenme şeklinizin taze ve sağlıklı yiyeceklerden oluştuğundan emin olun. Sağlıklı bir beslenme şeklinin sebze ve meyveler, bakliyat, tahıllar ve yoğurt gibi yiyeceklerden oluştuğunu unutmayın. Ayrıca, en doğal iki içecek olan su ve sütü yeteri kadar tüketmeyi ihmal etmeyin. Son olarak evinizde doğal meyve suyu hazırlayarak cildinizin parlaklığını koruyabileceğinizi unutmayın.

Yorum Yapın