Nail Art Bahar tırnakları

Nail art o kadar popüler oldu ki, hiç olmasa tek parmağımıza bir desen yaparak, bir yapıştırma uygulayarak veya farklı renkte bir oje sürerek bu akıma ayak uyduruyoruz.
Nail art el becerisi ve el alışkanlığı isteyen bir uygulama olduğu kadar, farklı fırçalar ve araçlarda istiyor.
Dotting tool denilen noktalama çubuğuyla çeşit çeşit nail art yapmak mümkün. Ancak maalesef hepimizin elinde dotting tool mevcut değil. Bu nedenle napıyoruz? Hemen koşup çekmeceleri karıştırıyoruz. Bitmiş bir tükenmez kalem veya tel toka buluyoruz. Bunlarla ne yapacağız diyip, kafanızı iyice karıştırmadan uygulamaya geçelim.

”Çiçek desenli oje yapımı”

Baharın gelişini simgeyen bu tırnaklara sahip olmak aslında çok ama çok kolay.
İhtiyacınız olan şeyler

  • İstediğiniz renkte üç adet oje
  • Cila (şeffaf oje)
  • Tel toka veya tükenmiş tükenmez kalem.
  • Boş bir kağıt

Seçtiğimiz renkte ojeyi tüm parmaklarımıza uyguluyoruz. Daha sonra çiçeğin yapraklarını oluşturacağımız rengi kağıdımıza döküyoruz ve kurumadan tel tokayı veya kalem ucunu bu döktüğümüz ojeye dokunduruyoruz, bir miktar renk alıp tırnaklarımıza dokundurup çekerek noktalar oluşturuyoruz. Daha sonra seçtiğimiz üçüncü renk ile aynı işlemleri tekrarlayarak çiçeğimizin orta kısmını oluşturuyoruz. Desenlerimiz kuruduktan sonra bir kat cila uygulayarak nail art uygulamamızı bitiriyoruz. Eğer uygulamayı tel tokayla yaparsanız, tokanın tombul ucunu çiçek yapraklarında, daha ince kısmınıda çiçeğin iç kısmını oluşturmak için kullanın.

Yorum Yapın