Dudak peelingi nasıl yapılır?

Dudak bakımı her ne kadar ruj sürmek ile özdeşleşmiş olsa da; dudaklar yüzümüzün en çok görünen bölgesi olduklarından dolayı, sanıldığından çok daha fazla bakımı hakediyorlar. Doğru rujları kullanmanın yanında, doğru bakımlarını yerine getirmek günlük hayatta çok daha güzel olmanızı ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

İsterseniz dünyanın en pahalı rujunu satın almış olun, isterseniz dünyanın en güzel rengini sürmüş olun, dudaklarınız bakımsızsa uyguladığınız ruj hiçbir işe yaramayacaktır.

Dudak bakımına ilk olarak; dudağımızın mat ve kuru görünmesine sebep olan ”ölü deriler”den kurtularak başlamalıyız. Piyasada dudak peelingleri bulmak artık mümkün. Ancak satın almak yerine diş fırçanızla da dudaklarınızı fırçalayabilirsiniz. Islak fırça dudaklarınızı nazikçe soyarak ölü derilerin atılmasına yardımcı olur.

Fırça dışındaki bir diğer alternatif ise eve yapılabilen doğal dudak peelingleri.

İhtiyacınız olan şeyler; toz şeker, bal ve zeytinyağı. 1 çay kaşığı bal,toz şeker ve zeytinyağını karıştırıp dudaklarınıza uygulayın. Dairesel hareketlerle dudaklarınızı ovalayın ve ılık suyla durulayın. Toz şeker ölü derileri atarken zeytinyağı ve bal da dudaklarınıza ihtiyacı olan nemi sağlıyacaktır. İnce dudaklı bayanlar bu karışıma 1 çay kaşığı türk kahvesi telvesi ekleyebilir. Türk kahvesi içerdiği kafeinden dolayı kan dolaşımını hızlandırır ve dudakların dolgun görünmesini sağlar.

Yorum Yapın