Evde hamamböceklerinden kurtulmanın kolay ve doğal yolu

Hamamböcekleri sadece evlerde istenmeyen sağlıksız ve sinir bozucu hayvanlar değil aynı zamanda çok tehlikeli hastalıkları bulaştıran canlılardır. Ancak hamamböcekleri için piyasada satılan kokulu ve pahalı böcek ilaçları da sağlığınız açısından güvensizdir! Öyleyse toksik kimyasallara para vermekten vazgeçin ve hamamböceklerini evinizden uzak tutmak için bu % 100 doğal yolları deneyin!

Sarımsak, limon veya sirke gibi temel şeyler, hamamböceklerinden kurtulmak için en iyi yardımcılarınız olacaktır. Doğal ilaçlardan herhangi birini kullanmanıza rağmen bu haşerelerden kurtulamıyorsanız muhtemelen bir profesyonele başvurmanız gerekebilir!

İşte Evde Hamamböceklerinden Kurtaracak Doğal Yöntemler

Soğan ve karbonat karışımı hamamböceklerini kaçırır;

Soğanı doğrayın ve bir çorba kaşığı karbonat ekleyerek karıştırın. Bu karışımı evinizin köşelerine koyun. Her gün yeniden uygulayın ve yakında evinizin hamamböceklerinden temizlendiğini göreceksiniz.

Tuzlu su ve nane yağı spreyi doğal bir kovucu görevi görür;

Uçucu yağların günümüzde bulunması kolaydır ve bunların pek çok açıdan yararlı olduğunu kim bilebilirdi? Nane yağı hamamböceklerini uzak tutmak için en etkili esansiyel yağlardan biridir. Tuzlu su ve nane yağı karışımı yaparak evde istila edilen bölgelere püskürtün. Sürekli uygulamadan sonra farkı göreceksiniz.

Ezilmiş defne yaprakları hamamböceklerini uzaklaştırır;

Baharat dolabınıza başvurmak hamamböceğinden kurtulmanıza yardımcı olabilir mi? Bu sinir bozucu zararlılar için yumuşak bir noktanız varsa ve onları öldürmek istemiyorsanız, bu hile size yardımcı olabilir. Defne yapraklarını ezin ve dolaplarınıza veya sık sık hamamböceklerinin bulunduğu yere serpin. Alternatif olarak, bazı yaprakları kaynatıp suyu enfekte olmuş köşelere püskürtebilirsiniz. Bu onları uzak tutacaktır.

Bu böcek ilacının bir tutam hamamböceği öldürebilir;

Borik asidin hamamböceği için en iyi ev ilaçlarından biri olduğuna inanılmaktadır. Sonuç almak için, tozun bir kısmını köşelere ve yerlere serpin ve hamamböceklerinin onunla temas edene kadar bekleyin. Borik asit ıslakken etkili değildir. Dikkatli olun bu toz zehirlidir ve her zaman çocukların ve evcil hayvanların erişemeyeceği yerlerde saklanmalıdır.

Katil kombinasyonu yapmak için kabartma tozu şekeri karıştırın;

Bu yöntem balık ve yem tekniğinin klasik bir örneğidir. Kabartma tozu ve şekerin karışımı, bu zararlıların çoğalmasını kontrol etmenin etkili bir yoludur. Şeker hamamböceklerini çekmek için bir yem görevi görür ve kabartma tozu onları öldürür. Sadece saklanma yerlerini belirlemeniz ve bu karışımı o köşelere serpiştirmeniz gerekiyor.

Yorum Yapın